Savoy - Web Auction 97

Los Nr. 1618

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1840 G - AU Pag. 190; Mont. 62 - BB/BB+

260,00 €

Los Nr. 1619

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1840 T - AU R Pag. 191; Mont. 61 - BB/BB+

270,00 €

Los Nr. 1620

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1841 G - AU Pag. 192; Mont. 64 - BB-SPL

Los Nr. 1621

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1842 G - AU Pag. 194; Mont. 66 - BB+/qSPL

260,00 €

Los Nr. 1622

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1842 T - AU R Pag. 195; Mont. 65 - BB/qSPL

270,00 €

Los Nr. 1623

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1844 T - AU Pag. 199; Mont. 69 - BB/BB+

262,00 €

Los Nr. 1624

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1845 G - AU Pag. 200; Mont. 72 - BB/BB+

260,00 €

Los Nr. 1625

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1845 T - AU Pag. 201; Mont. 71 - BB/qSPL

270,00 €

Los Nr. 1626

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1846 T - AU RR Pag. 203; Mont. 73 - BB/BB+

350,00 €

Los Nr. 1627

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1847 G - AU Pag. 204; Mont. 76 - BB

260,00 €

Los Nr. 1628

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1847 T - AU Pag. 205; Mont. 75 - BB/qSPL

260,00 €

Los Nr. 1629

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1847 T (ssz) - AU RR Pag. 205a; Mont. 77 - bel BB

360,00 €

Los Nr. 1630

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1848 G - AU Pag. 206; Mont. 79 - BB/BB+

270,00 €

Los Nr. 1631

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1849 G - AU Pag. 208; Mont. 81 R/ eccezionale - FDC

700,00 €

Los Nr. 1632

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1849 G - AU Pag. 208; Mont. 81 - BB/BB+

260,00 €

Los Nr. 1633

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 20 Lire - 1849 T - AU Pag. 209; Mont. 80 - BB/BB+

260,00 €

Los Nr. 1634

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 10 Lire - 1833 G - AU RR Pag. 211; Mont. 84 - meglio di MB

350,00 €

Los Nr. 1635

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 10 Lire - 1833 T - AU RRR Pag. 212; Mont. 83 - MB-BB

410,00 €

Los Nr. 1636

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 10 Lire - 1839 T - AU RR Pag. 216; Mont. 88 - meglio di MB

370,00 €

Los Nr. 1637

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 10 Lire - 1844 G - AU RR Pag. 222; Mont. 95 - qBB

480,00 €

Los Nr. 1638

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1831 G - AG RRR Pag. 229a; Mont. 105 Croce stretta - qBB/BB

Los Nr. 1639

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1831 T - AG RR Pag. 230; Mont. 102 Colpetti - qBB/BB

190,00 €

Los Nr. 1640

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1832 G - AG Pag. 231; Mont. 107 - BB

Los Nr. 1641

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1832 T - AG Pag. 232; Mont. 106 Ritocchi alla scudo - BB

Los Nr. 1642

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1833 G - AG Pag. 233; Mont. 109 - qBB/BB

Los Nr. 1643

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1833 T - AG RR Pag. 234; Mont. 108 - BB

Los Nr. 1644

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1834 T - AG RRR Pag. 236; Mont. 110 Pulita - BB+

610,00 €

Los Nr. 1645

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1835 G - AG Pag. 237; Mont. 113 Difetto di conio al R/ - qBB

Los Nr. 1646

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1835 T - AG Pag. 238; Mont. 112 Pulita - qBB

Los Nr. 1647

Savoy

Carlo Alberto (1831-1849) - 5 Lire - 1836 G - AG Pag. 239; Mont. 115 Segno al bordo al R/ - BB/BB+