<< Lot 12 - Apulia, Obolo, ...   Lot 14 - Apulia, ... >>

Lot 13 - Auction 12

400,00 EUR
320,00 EUR

Apulia, Oncia, Luceria, c. 225-217 a.C.; AE (g 27,61; mm 26; h 9); Rana, Rv. Chicco di grano; a s., globetto. HNItaly 674; TV 278.
Rara, patina verde, bb+.