<< Lotto 416 - Tiberio ...   Lotto 418 - Tiberio ... >>

Lotto 417 - Asta 29

Stima:
300,00 GBP
Base d'asta:
160,00 GBP
Aggiudicazione:
300,00 GBP

Tiberio (14-37), Asse, Roma, c. 14-37 d.C.; AE (g 11,29; mm 28; h 7); TI CAESAR DIVI AVG F AVGVST IMP VIII, testa laureata a s., Rv. PONTIF MAXIM TRIBVN POTEST XXXVII, caduceo alato; ai lati, S - C. RIC 58; C 22.
Patina scura, q.spl - spl.

Stato lotto: