• Auction 12

Лот 808 - Auction 12

Marco Aurelio, come Cesare (Antonino Pio, 138-161), Asse, Roma, 140-144 d.C.; AE (g 10,51; mm 28; h 1); AVRELIVS CAE - SAR AVG PII F COS, ... Читать далее

Marco Aurelio, come Cesare (Antonino Pio, 138-161), Asse, Roma, 140-144 d.C.; AE (g 10,51; mm 28; h 1); AVRELIVS CAE - SAR AVG PII F COS, testa nuda a d., Rv. [PI]ETAS AVG, strumenti pontificali: coltello, aspergillum, brocca, lituus, simpulum; in ex. S C. RIC 1240a; C 455.
Patina verde, q.spl.